poniedziałek, 23 stycznia 2012

Najpiękniejsze ...samobójstwo ?

Zobaczyłam dzisiaj coś co tak mną wstrząsnęło, że nawet nie wiem sama co o tym myśleć.
Nigdy nie zdawałam sobie sprawy, że ktoś kiedyś robił ranking najpiękniejszych samobójstw.
Przeglądając dzisiaj zdjęcia Nowego Jorku w internecie natknęłam się na to zdjęcie:


Jest to podobno najpiękniejsze samobójstwo.. Dziewczyna nazywała się Evelyn McHale. 1 maja 1947 roku skoczyła z Empire State Building. Spadła z 83 piętra na samochód stojący przy 33 ulicy, a przechodzący obok student fotografii Robert Wiles zrobił jej zdjęcie.
W portfelu zostawiła kartkę na której napisała:  

'He is much better off without me ... I wouldn't make a good wife for anybody,' ...

potem wyszła na wieżowiec i skoczyła. Miała wtedy 23 lata. Zdjęcie zrobione zaledwie cztery minuty po jej śmierci zostało nazwane najpiękniejszym samobójstwem... Wstrzącające aż do szpiku kości...

Ludzie potrafią odnaleźć piękno nawet tam gdzie miejsce ma ogromna tragedia, tam gdzie komuś wali się cały świat.
Z drugiej jednak strony w tym zdjęciu jest coś takiego... że patrzysz i w końcu widzisz może nie koniecznie piękno, ale jakąś ogromną prawdę i tak przerażający ból.. w żaden sposób nieudawany, który aż kipi z każdego milimetra kwadratowego tej fotografii. Jednak to co chyba najbardziej szokuje to spokój na twarzy dziewczyny. Całe jej ciało wygląda tak spokojnie. Jakby opadała jak piórko, a później delikatnie ułożyła się na samochodzie i zasnęła.

Coś niesamowitego... smutnego.

1 komentarz:

 1. Smutne:(


  Dziś o godzinie 20:30 kolejna konferencja Oriflame. Pani Elwira przedstawi hity i nowości Katalogu nr 2 (czyli tego z którego możecie obecnie składać zamówienia), a także o Konkursach z okazji 45-lecia Oriflame!
  Uwaga: Wszyscy uczestnicy konferencji maja szansę na nagrody w postaci wybranych kosmetyków Oriflame!
  Jeżeli jesteś chętna to proszę zostawić swój adres e-mail u mnie na blogu w komentarzu.A ja Ci prześlę link konferencji!
  Zapraszam bo naprawdę wyjątkowo warto!

  OdpowiedzUsuń