piątek, 1 lipca 2011

Dziś Dzień Psa!!! ;D

"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - Louis Sabin 


Skoro jest Dzień Matki, Dziecka, UFO czy nawet Dzień bez stanika, to dlaczego psiaki nie miałyby mieć swojego Dnia???;) popieram w zupełności takie świętowanie! Starałam sie dzisiaj, żeby i moja Dżina też poczuła się wyjątkowo;D Uwielbia być czesana więc dzisiaj z racji święta ten proces znacznie sie wydłużył. Cwaniara przewracała się tylko z boku na bok;) Później dostała jeszcze spory kawałek kiełbaski (przemycony z lodówki w tajemnicy przed mamą;). 
Kocham tego psiaka ogromnie. W lutym skończyła 4 lata. Jest bardzo grzeczna  i nie ma w sobie krzty agresji (nielubi tylko taczek i kosiarki... gryzie kółka...;D) no i woda... uwielbia ją!  


Ciapa jedna;P 

Niesamowite jak przebywanie z jednym włochatym czworonogiem może sprawić tyle radości. Podobno pies jest jedyną istotą na świecie , która bardziej kocha Ciebie niż samego siebie.. to stwierdzenie stawia człowieka w trochę egoistycznym świetle, ale każdy pragnie być kochany i akceptowany, a czasem gdy nie znajdujemy tego wśród ludzi to zawsze mamy świadomość tego, że nasz pies akceptuje nas w pełni i kocha bezgraniczną miłością:) Dlatego wierzę badaniom, które mówią, że osoby mające psa rzadziej popadają w depresje.
  
Pies da nam swoją miłość, wierność i dozgonne oddanie, czyli wszystko co może, od nas oczekując tylko miski zupy, ciepłego kąta do spania i życzliwej dłoni, która pogłaszcze łebek położony na naszych kolanach. To tak wiele? 

"Już od dawna, od zarania - poprzez wszystkie wieki - ciągną się popiskiwania, skomlenia i szczeki. - Idą pełne animuszu - wspólnie z nami drogą - cztery łapy - para uszu - oczy - nos i ogon." 
/Ludwik Jerzy Kern/

1 komentarz:

  1. Ach Dżinusia wariatka urocza ;D ;) szalona i milusia jak jej właścicielka ;P
    Bardzo ładnie piszesz o tym Aguś...szkoda tylko, że większość ludzi nie potrafi odwzajemnić choć w połowie tej miłości jaką darzą nas czworonogi :( a przecież to tak niewiele kosztuje.

    OdpowiedzUsuń